Kde jíst a pít v Brightonu

Londýn je fajn, ale Brighton je ještě lepší.

Indický pavilón v Brightonu

Indický pavilón v Brightonu

Toto přímořské město má všechno co Londýn a ještě něco navíc. Je tady moře, kejhající racci, malebné uzounké uličky a především mnohem nižší ceny než v Londýně. Úplně nejlepší ale je, že za ty nízké ceny se tady parádně najíte i napijete a při přesouvání se mezi podniky toho nenachodíte tolik jako v Londýně. Brighton je prostě no. 1 mezi anglickými městy.

A kde se tam dobře najíst? Jsem asi o pár kilo těžší, ale odzkoušela jsem pro vás ty nejlepší podniky. Tohle je moje brightonská hitparáda.

BeFries

Když se řekne hranolky, tak si asi málo kdo představí gurmánský zážitek. A právě to mě na BeFries nejvíc baví. Vždycky mě nadchne, jak se jim zde podařilo udělat ze zavrhovaného jídla takový skvost.

Kornout hranolek v BeFries

Kornout hranolek v BeFries

Jejich hranolky jsou dokonalé. Kouzlo jim ale dodává to vše okolo.

Hranolky zde dostanete do papírového kornoutu. Doporučuji nebrat si hranolky s sebou, ale sníst si je přímo v hranolkárně. Mají tady perfektní stoly přizpůsobené na pojídání hranolek. Před každou židličkou je totiž ve stole díra, kam odložíte svůj kornout, abyste měli volné ruce na namáčení hranolek do omáček.

A omáčky jsou zde kapitola sama pro sebe. Vybrat si můžete asi tak z deseti druhů různých majonéz, kečupů a jiných namáčecích slastí. Já třeba zbožňuji spicy tofu a peanut satay.

Pokud trpíte nerozhodností, nemusíte zoufat, že si z toho velkého množství omáček nedokážete vybrat. V ceně hranolek zkonzumovaných přímo v hranolkárně je totiž celé degustační omáčkové menu, takže do papírových kelímků dostanete vše, co je právě na omáčkovém čepu.

Redroaster

Miloše tenhle podnik zaujal svým designem a mě jídelním lístkem. Specializují se zde především na snídaně a já jsem ještě nikdy neviděla tak nápaditě pojaté vegetariánské snídaně.

Vegetariánská snídaně v Redroaster

Vegetariánská snídaně v Redroaster

Když v brněnských kavárnách ohrnuji nos nad míchanými vajíčky nebo kritizuji nevydařené tousty Ve 4 pokojích, tak je to proto, že vyžaduji přesně něco tak kreativního, jako servírují v Redroasteru.

Masožroutská snídaně v Redroaster

Masožroutská snídaně v Redroaster

Já jsem třeba měla pomalu pečenou dýni na topince, pošírované vejce zaprášené pylem, avokádový mouse a ještě pár topinkových chipsů. Všechno to bylo dochucené praženými dýňovými semínky a křupavými fazolkami tonka. Bylo to prostě dokonalé. A jídelní lístek byl plný podobných netradičních kreací.

Jo a celému tomuto snídaňovému království vládne michelinský kuchař Matt Gillan. V mém případě asi první michelinský kuchař, u kterého jsem jedla. Bohužel jsem zjistila, že už nechci jíst nikde jinde než u držitelů michelinských hvězdiček.

Happy Maki Wrap

O Happy Maki jsem psala už v článku o veganském festivalu. Jaké bylo moje překvapení, když po té, co jsme se na festivalu nacpali veganskými wrapy, jsme zjistili, že Happy Maki má čerstvě otevřený podnik přímo v centru Brightonu. Samozřejmě jsme tam museli vyrazit a ochutnat ještě pár wrapů.

Veganské suši

Veganské suši

Nabídka je zde široká. Kromě wrapů zde také nabízejí různé veganské a velmi lákavě znějící přílohy. Wrap vám zabalí s sebou nebo si jej můžete sníst u stolečku přímo na místě.

Doufám, že Happy Maki se jednou stane tak slavným jako třeba Yo Sushi a bude v Anglii na každém kroku a potom expandují i do Brna. Budu šťastná já i nevylovené oceány.

Ústřice

Pokud s mořskou havětí nemáte problém ať už z etických nebo estetických důvodů, potom rozhodně musíte zajít na brightonskou promenádu. Kousek od slavného mola přímo na pláži stojí několik stánků prodávajících mořské plody včetně úžasných ústřic.

V Brně v okýnku koupíte párek v rohlíku a v Brightonu vám z okýnka prodají ústřice. Naštěstí za okýnkovou cenu.

Jedna rock oyster zde stojí libru a ústřice z Jersey maximálně libru padesát.

Zajímavé je, že ústřice zde chutnají líp než ve vyhlášeném brightonském ústřicovém baru. A navíc, ústřice tady otevírají drsňáci, kteří se toho nebojí a nepotřebují žádnou ochranou rukavici.

Choccywoccydoodah

Ztělesnění ráje i pekla na zemi.

V téhle čokoládovně můžete klidně zemřít štěstím i na předávkování cukrem.

V přízemí je obchůdek s čokoládou a vším, co z čokolády jde vyrobit. Mnohem zajímavější je ale posezení v prvním patře, které je zároveň už i podkrovím.
[Tady se vám splní ty nejdivočejší dětské sny.

Pokud se chcete chovat střídmě, objednáte si hrníček horké čokolády. Vybírat si můžete z bílé, mléčné a hořké. Samozřejmostí je zde šlehačka a především dvě obrovské čokoládové ruličky, které se perfektně hodí k nabírání šlehačky. A aby toho nebylo málo, vždy k čokoládě dostanete něco malého k zakousnutí… Třeba zázvorovo-čokoládové bonbóny nebo čokoládové pecičky.

Čokoládová radost v Choccywoccydoodah

Čokoládová radost v Choccywoccydoodah

Pokud si ale chcete vyhodit z kopýtka, tak si objednáte čokoládu na namáčení a spoustu dobrot, které v ní můžete namáčet. Tahle čokoláda je mnohem hustší než ta na pití a namáčecí dobroty zahrnují jak zdravě vyhlížející jahody, tak i dekadentní brownies.

No a pokud jste hodně odvážní, tak si objednáte namáčecí i tekutou čokoládu… Buďte si ale jistí, že potom minimálně půl dne nebudete chtít vidět nic sladkého.

Koktejly

Snad úplně nejlepší na Brightonu jsou zdejší koktejly.

Když v Londýně narazíte na koktejl za šestnáct liber, tak se upřimně radujete, jak je to levné. Když si v Brightonu dáte koktejl za deset liber, tak už máte pocit, že jste si dopřáli pořádný luxus, protože koktejly zde běžně stojí osm liber.

Fajn ale je, že i když je cena poloviční, tak kvalita a nápaditost koktejlů je naprosto srovnatelná s Londýnem.

Mě asi nejvíc dostaly koktejly v baru The Cocktail Shack. Měla jsem zde úžasný paprikový koktejl, který byl podávaný s plátky papriky a tu správnou paprikovou chuť mu zajišťoval paprikový gin. Dost těžce mu ale na paty sahal koktejl Lucy in the Sky s opravdovým obláčkem cukrové vaty a s meruňkovým saké.

Stejnou dávku koktejlové zábavy jsem si užila i v baru Oki-nami, kde mají koktejly právě za těch hříšných deset liber. Můj skořicový koktejl opravdu dokázal budit vášně a vyvolávat dost živé představy.

Pepřový koktejl v Twisted Lemon

Pepřový koktejl v Twisted Lemon

Hned vedle Oki-nami je bar Valentino. Oba dva bary se schovávají v prvním patře a oba dva se můžou pochlubit výhledem přímo na indický pavilón. Zatímco ale interiér baru Oki-nami působí velmi vzdušně a příjemně, Valentino bar vás udusí těžkým nábytkem a přehnanou stylizací do dvacátých let. Jejich koktejl s Mozart likérem podávaný s kousky hořké čokolády mě ale přesvědčil, že i tenhle bar stojí za zmínku.

A zapomenout nesmím ani na Twisted Lemon. I tenhle bar zaujme hned na první pohled. Abyste se k němu dostali, musíte projít uzoulinkou uličkou, ve které se budete cítit úplně jako vymačkaný citrón. Koktejly zde mají taky moc fajn, i když mě neoslovilo nic tak zásadně jako třeba moje nejoblíbenější papriková kreace. Pokud vás ale nebaví klasické nápojové lístky, můžete si vybírat přímo ze stěn baru, kde mají názvy koktejlů převedené do obrazů.

Šiřte mločí slávu:

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *