Veganský festival v Brightonu

Veganství není jenom o náhražkách sýrů a uzenin. Je to především hledání cest, jak dělat věci jinak a líp. Suši s batáty, likér ze španělského šáchorového mléka nebo zeleninové krekry jsou toho dobrým příkladem.

Brighton v noci

Brighton v noci

O londýnském VegFestu jsem na podzim psala na Vitalii a tak jsem si tentokrát řekla, že nějaký ten report o aktuálním fesťáku v Brightonu by si pro změnu zasloužil Mločí blog.

Nejsem vegan a vegetarián jsem jenom tak asi z 90 %. Zbožňuji ale veganský festival VegFest.

Veganství je pro mě totiž dobrou ukázkou toho, že handicap jakéhokoliv druhu nutí lidi dělat běžné věci jinak a že z toho jiného často může vzniknout hodně dobrého i pro nehandicapované okolí.

Takže tady je přehled toho, co výborného britští vegani vymysleli a čeho jsem se na brightonském festivalu nemohla nabažit.

Happy Maki

Do maki wrapů jsem se zamilovala už na londýnském VegFestu.

Happy Maki je přesně tím příkladem ukazujícím, že stačí známé věci posunout jenom do jiné roviny a hned je z toho geniální objev.

Happy Maki Wrap

Happy Maki Wrap

Maki wrap je vlastně kříženec mezi maki suši a obědovým wrapem. Zarolované maki se nerozkrájí ale místo toho ukusuje jako klasický wrap umotaný z tortilly.

Nejdůležitější na Happy Maki wrapech je ale to, že při jejich přípravě nezemřel ani jeden losos, ani jedna kreveta a i všichni ostatní vodní tvorečkové byli ušetřeni. Díky Happy Maki tak nejsou šťastní jenom vegani, ale především jsou happy oceány a živočichové v nich.

Kéž by se tímto veganským fastfoodem inspirovali i mainstreamoví výrobci suši. Mnohem víc mě totiž baví náplně ze sladkých brambor, kokosu, sójové hoisin kachny a avokáda než mrtvý losos nebo smažená kreveta.

Cool Jerk Vegan Pies a Mr Nice Pie

Na Novém Zélandu jsem se zamilovala do slaných koláčů. Kromě masových verzí jsem tam také ochutnala hodně zeleninových náplní. Potom jsem víc než rok a půl marně hledala v kolébce tohoto jídla stejně dobrý koláč, až jsem se od rodilého Novozélanďana dozvěděla, že novozélandské a anglické koláče jsou dvě naprosto odlišné věci, i když na první pohled vypadají úplně stejně.

Můj život by po tomto zjištění zasáhla beznaděj, kdybych na veganském fesťáku neobjevila tyto dva výrobce veganských koláčů. Zajímavé je, že Mr Nice Pie je z Walesu a Cool Jerk Vegan Pies ze Skotska. V Anglii dobré koláče asi vážně neumí.

Zatímco klasické britské koláče jsou plné tučného mletého masa a těsto provází nezaměnitelný pach hovězího loje, veganské koláče jsou přecpané různorodou zeleninou, oříšky, kořením a bujaře hýří nápadem. Ani nevím, jestli mně víc chutná pulled jackfruit ze Skotska nebo marocká náplň z Walesu. Oba dva výrobci mají úžasné koláče, kterých bych chtěla mít plnou ledničku. Sen splněn… Koláče budeme jíst týden…

Besos de Oro

Celý život jsem žila v domnění, že mně chutná Baileys. Nedávno jsem si tento ne právě levný likér koupila a s hrůzou jsem zjistila, že to vlastně není vůbec dobré pití.

Veganská variace na téma Bailes mě ale nadchla. Je to likér vyrobený smícháním španělské brandy a šáchorového mléka zvaného chorchata, které také pochází ze Španělska.

A přesně takhle to má být… Vezmou se suroviny, které tady už dávno existují a přetvoří se do něčeho nového, co chutná líp než originál a kvůli čemu navíc žádná kráva netrpěla.

Innate Food

Do těchto zeleninových čtverečků jsem se zamilovala a hrozně lituji, že jsem si je nekoupila domů.

Jsou to krekry z kokosu, mandlí a hlavní roli v nich hraje buďto červená řepa, špenát nebo dýně. Doufám, že až si jednou koupím svoji vysněnou sušičku potravin, podaří se mně v ní vyrábět něco podobně úžasného.

Další postřehy

  • Nikdy bych tomu nevěřila, ale vážně se dá při výrobě čokolády nahradit kravské mléko ovesným a výsledek je od klasické čokolády téměř k nerozeznání.
  • Máslo si na chleba nemažu. Kdybych si ho ale mazala, určitě bych si koupila kokosové máslo od Koko Dairy Free.
  • Slanina z batátů by dokázala oklamat i zapřísáhlého masožrouta. Důkazem je, že z ní byla nadšená i Safina a to je velký slaninový odborník.
  • Stánek s raw čokoládou mě nepřekvapil jenom výbornou kombinací hořké čokolády a sušených plodů physalis, ale také tím, že v něm prodávala paní z Česka.
  • Stánky s náhražkami sýrů a uzenin byly ve výrazné menšině. A to je dobře. Je moc fajn, že dobré veganské jídlo se dá přirozeně vykouzlit i z rýže, brambor, luštěnin a zeleniny.
Šiřte mločí slávu:

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *