7 hříchů v Brně

Můj momentálně nejoblíbenější bar v Brně.

Když jsme se vrátili z Anglie,byla jsem nadšená, kolik skvělých podniků nám v Brně za ty dva roky vyrostlo. Tehdy jsem si slibovala, že o každém svém novém oblíbeném místě napíšu sem na blog.

Nadšená z brněnského života jsem pořád. Jenom nějak nestíhám. Brno mě tak baví, že na blog poslední dobou není moc času.

Na to, abych vám napsala o baru 7 hříchů, si ale čas prostě najít musím.

Tenhle čistě ginový bar leží nedaleko kostela u sv. Jakuba a prvního českého minipivovaru Pegas.

Když jsem sem poprvé přišla, měla jsem pocit, že jsem se znovu ocitla v londýnském baru Artesian. I když dnes už Artesian není to, co kdysi býval, my jsme ho zastihli ještě v době, kdy zaujímal první příčku mezi nejlepšími bary světa. A stejně dobře jako v tom starém Artesianu jsem se nedávno cítila i v brněnských 7 hříších.

Když do baru vejdete, můžete si vybrat, zda se usadíte ve vstupní kavárenské části, přejdete na prosklenou celoroční zahrádku nebo se vydáte po točitých schodech do prvního patra. Já doporučuji druhou možnost, protože pohled na monumentální vertikální zahradu nad schodištěm vás přesvědčí, že tohle rozhodně nebude tuctový podnik.

Světlo v baru 7 hříchů nesvítí kvůli hostům, ale kvůli kytičkám. Nedivte se, když se ve večerních hodinách v interiéru téměř setmí. Je čas, aby šly kytky spát.

Až se usadíte; vzpamatujete se z noblesy, kterou vás personál uvítal a dostatečně se pokocháte interiérem, pusťte se do pročítání nápojového lístku.

Chloubou tohodle podniku je sedm koktejlů pojmenovaných po sedmi smrtelných hříších. Člověk se bojí si jeden z těch neřestných koktejlů vybrat, aby se nepřiznal k nějaké své slabosti.

I když jsem všech sedm hříchů neokusila, z toho, co jsem měla možnost ochutnat mě nejvíc nadchla závist. Horký koktejl se podává v něžně vyhlížejícím šálku se suchým ledem ve džbánku na mléko a pohodu chvilek strávených u knížky připomíná staré vydání Tří mušketýrů, na kterých je tahle celá paráda rozložena.

Pokud právě ale máte žízeň a nevyžadujete efektní drinky, soustřeďte se na kategorii ginů s tonikem. Pořádná sklenice s obří kostkou ledu napovídá, že tenhle koktejl vám chvíli vydrží.

Ochutnali jsme tady tři variace na toto téma a každý koktejl byl naprosto jedinečný. To, jestli do svého ginu s tonikem dostanete sušený bez nebo brusinky má větší vliv na chuť, než byste si mysleli.

Pro milovníky klasiky, zde nabízejí i několik tradičních koktejlů. Ty ale nejsou úplně můj šálek kávy. Já jsem spíš na ty extravagantní kreace, které mě mají udivit a pobavit. A to v tomhle baru rozhodně umí.

Pravda, až dojde na placení, asi se budete cítit provinile, jako kdybyste právě spáchali všech sedm smrtelných hříchů. Za ten pocit exkluzivity a vzpomínku na kvalitní drinky to ale rozhodně stojí.

Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..