Brněnská krytá tržnice

Jako Londýnem protřelý Mlok vám říkám, že díky téhle tržnici začíná být Brno pořádně světový.

Když jsme se stěhovali z Anglie, těšila jsem se do Brna na spoustu věcí, lidí a zážitků. Obzvlášť netrpělivá jsem ale byla na nově otevřenou krytou tržnici.

V Londýně jsme si oblíbili italský trh Mercato Metropolitano. Zjistili jsme, že se v jeho útrobách dá klidně strávit celý den. Netradičních jídel ze všech koutů světa, výborných koktejlů a pohodlného sezení tam bylo víc než dost.

Když se proto na začátku léta začalo mluvit o brněnské tržnici, byla jsem dost zvědavá, jestli mě po návratu z Anglie v Brně čeká takové menší Mercato Metropolitano.

Ještě jsme ani nevybalili naše příruční baťůžky a už jsme s Milošem běželi na Zelňák. A hned jsme si také oddechli. V Mercatu možná občas vaří Jamie Oliver, ale jinak je naše brněnská tržnice úplně stejně trendy.

Tržnice má tři patra plná dobrého jídla a pití.

Hned v přízemí můžete odložit děti do dětského koutku a vyrazit na nákupy. Kromě zábavy pro děti je v přízemí ještě slavná jazzová kavárna Podobrazy a pekařství. Z tržnice je možné přejít na nádvoří staré radnice, kde je zároveň zahrádka Podobrazů. Takže místo pro koncerty jako stvořené.

Pokud se nezaseknete s půllitrem Hauskrechta na nádvoří, doporučuji vyjet po eskalátorech do prvního a potom hned do druhého patra. V obou dvou podlažích vám okamžitě začnou oči přecházet ze všech těch zdravých i nezdravých dobrot, které na vás u stánků čekají.

Já už jsem stihla ochutnat škvarkové tyčky, makový donut, řepou a zelím plněné rohlíčky, těstoviny z bistra Pastificio, sýry od pana Kroupy, sladké wafle na špejli, polévku i kapustové chipsy z My raw bistro a pochopitelně řemeslná piva z pivnice Craftbeer. Všechno bylo úžasné a kdyby mně někdo slíbil, že mně nehrozí obezita ani cukrovka, vyjedla bych třeba hned celý donutový stánek.

Na tržnici se mně ale obzvlášť líbí, jak je řešený její prostor a stolování. Podstatou je, že u jednoho stánku si koupíte těstoviny, odvedle si přinesete pivo a o kousek dál si necháte nakrájet sýry nebo klobásky. A všechno to potom sníte u dlouhého stolu s výhledem na Zelňák a když budete hladoví, nikdo vám nebrání si ještě zaskočit pro sladkou koblihu nebo kysané zelí.

Prostě pohoda, kterou nám i v Londýně můžou závidět.

Já osobně jsem hrozně ráda, že nám takový skvost uprostřed Brna vyrostl a držím tržnici všechny čtyři palce, aby se jí dařilo víc a víc.

A pokud byste chtěli vidět nějaké fotky, tak koukněte na Vitalii, kde se dozvíte třeba i to, jak ta naše brněnská tržnice kdysi dávno měla za úkol ničit drobné živnostníky.

A teď už nevysedávejte u počítače a šup šup do tržnice!

3 thoughts on “Brněnská krytá tržnice

  1. Myslíš jako, jestli to nějak vylepší vánoční trhy a tak? Já jsem teda moc ráda, že něco takovýho v Brně máme. Myslím, že každý musí uznat, že je to tisíckrát lepší než to ošklivý nic, co tam ještě nedávno bylo.

    • Iva says:

      Trhy to asi nevylepší, to je kapitola sama pro sebe. Spíš mi to tam přijde příliš vyumělkované, prázdné, hipsterské? Jsem zvědavá jestli se tam v zimě stáhnou prodejci zeleniny a bude to víc připomínat opravdu tržnici. Taková budapešťská j úplně jiný level. Tam si třeba člověk opravdu nakoupí. Ale kupovat jedno avokádo za asi 80 korun, co jsem tam nedávno viděla… no nevim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..