Slaná krupičná kaše s cherry rajčátky

Kaše, která boří všechny mýty.

Tak zase nastal ten čas likvidování zásob. Už se mně podařilo zpracovat všemožné druhy luštěnin, těstovin a obilnin. Pořád mně ale v kuchyni zbývá ještě pár kuriozit jako je třeba krabice plná kukuřičného škrobu nebo dětská krupice. I když netuším, jak zpracovat nadměrné množství kukuřičného škrobu, řešení pro dětskou krupici je jasné. Z toho nejde udělat nic jiného než krupičná kaše.

Výzvou ovšem je, vymyslet z krupice nějaké jídlo, které nebude sladké. V takových dia podmínkách se tak najednou i obyčejná dětská krupice stává kuriozitou a žádá si notnou dávku kreativity.

Udělat krupičnou kaši naslano ale ve skutečnosti zase není tak moc kreativní jako spíš odvážné. Tahle variace totiž popírá všechny známé zákony, které jsme se v dětství o jídle naučili. Krupičná kaše je jen a jen sladká, ozdobená jahodama nebo Grankem. Když se ale přes tuhle neotřesitelnou pravdu dokážete přenést, zjistíte, že krupičná kaše z cherry rajčátky není o nic horší než ta posypaná kakaem. A vlastně možná i o krapánek lepší.

Kromě rajčátek doporučuji ještě kaši dochutit chipotle omáčkou. Když pominu to, že tuhle chilli omáčku já můžu jíst téměř s čímkoliv, tak zcela objektivně musím říct, že s krupicí kouřová chuť papriček skvěle ladí.

A moudro závěrem… Slaná krupičná kaše je opět důkazem, že ty nejgeniálnější nápady vznikají v nouzi, kdy se člověk na zaběhlé postupy musí podívat z jiného úhlu.

Ingredience

  • 50 g dětské krupice
  • 500 ml mléka
  • 8 cherry rajčat
  • chipotle omáčka
  • malá špetka soli

Jak připravit slanou krupičnou kaši

  1. Krupici dáme do hrnce, zalijeme mlékem, promícháme a necháme aspoň hodinu odležet.
  2. Za stálého míchání začneme krupici s mlékem vařit. Vaříme a mícháme tak dlouho, dokud kaše nezhoustne podle našich představ. Mně to trvalo přesně deset minut od okamžiku, kdy jsem zapnula sporák a začala míchat mléko.
  3. Jakmile kaše začne houstnout podle našich představ, tak ji osolíme malou špetkou soli.
  4. Kaši nalijeme na talíř, pokapeme chipotle omáčkou a ozdobíme cherry rajčaty.

Mrzí mě, že jsme se opět do jídla pustili dřív, než jsem Miloše přesvědčila, aby tu kuriozitu vyfotil. Ale slibuju, že fotku brzy dodám. Slaná krupičná kaše nás tak nadchla, že ji budu brzo vařit znovu.

Jo a kdybyste někdo věděl, jak zpracovat krabici kukuřičného škrobu, tak mně dejte určitě vědět.

Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..