Chipsy z bramborových slupek

Pečené bramborové slupky jsou jednoduchý způsob, jak redukovat kuchyňský odpad a ještě si skvěle pochutnat.

Běžně brambory neloupu. Já vůbec málo vařím z brambor. Když už se mně ale nějaká ta brambora dostane pod nůž, ráda ji nechám ve slupce. Třeba když jednou za uherský rok dělám hranolky v troubě, dělám je z neoloupaných brambor.

Když jsem ale nedávno dělala kaši na cottage pie, uznala jsem, že do jemného bramborového pyré se slupky přece jenom moc nehodí.

Během toho, co jsem brambory loupala mně hlavou probleskla vzpomínka na křídou napsanou nabídku jedné welšské hospody. Zaujala mě tehdy položka Pečené bramborové slupky. Asi nebude náhodou, že na jídelním lístku tohoto podniku taky byl cottage pie.

Proč to taky nezkusit, řekla jsem si a bramborové slupky jsem zkusila upéct s troškou oleje a kreolským kořením.

Něco tak dobrého a geniálně jednoduchého už jsem dlouho nejedla.

Možná vám přijde divné jíst slupky, které patří do koše. I já tu rozporuplnost vnímám. V tažínu nebo šťouchaných bramborách se slupkami problém nemám. Ale jak najednou leží na talíři zbavené své brambory, pohlížím na ně najednou naprosto iracionálně jako na odpad. Ty stejné slupky, ale dva odlišné kontexty a dva odlišné pohledy…

Když se ale přenesete přes toto nesmyslné vnímání bramborových slupek jako odpadu, získáte úžasně křupavé brambůrky a ještě lehce redukujete objem svého odpadu. Samozřejmě ale chipsy z bramborových slupek pečte v rámci nějakého většího pečení. Ať je to ještě víc ekologické. Ideální příležitost třeba je šupnout slupky do trouby po té, co upečete maso, ke kterému jste dělali tu bramborovou kaši z oloupaných brambor. Nebo samozřejmě využijte puštěnou troubu při pečení cottage pie.

Kromě bramborových slupek se dají úplně stejně využít i slupky z dalších druhů zeleniny. Já jsem zatím zkoušela mrkev a pastynák. Chipsy z bramborových slupek jsou asi nejlepší, ale upečená mrkev taky není úplně k zahození.

A asi nemusím zdůrazňovat, že pokud jsou slupky nějaké blee, tak samozřejmě z nich chipsy není úplně chytré dělat. Třeba zelené bramborové slupky patří do koše a ne do trouby.

A jak jste na tom vy? Házíte do koše i ty hezké slupky nebo z nich už dávno pečete chipsy?

Ingredience

  • libovolné množství slupek z brambor nebo jiné zeleniny
  • oblíbené koření nebo klidně jenom sůl
  • rostlinný olej

Jak připravit chipsy z bramborových slupek

  1. Slupky na plechu vyloženém pečícím papírem promícháme s trochou oleje a s libovolným kořením.
  2. Slupky na plechu rozprostřeme tak, aby byly v jedné vrstvě a nepřekrývaly se.
  3. V troubě vyhřáté na 200 °C pečeme 15 minut. Během pečení slupky občas zkontrolujeme, jestli nejsou rychleji, než jsme předpokládali. Slupky z mrkve a dalších druhů zeleniny je potřeba hlídat pečlivěji. Mají větší sklon k spálení než bramborové slupky.
  4. Chipsy z bramborových slupek chutnají nejlíp hned po vytažení z trouby. Pořád dobré jsou ale i vychladlé. Jako teplé se chipsy skvěle hodí třeba jako předkrm a zábava při čekání, než doděláte bramborovou kaši.
Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..