Sweet Freedom Choc Shot – sebevědomá náhrada Nutelly

Čokoládová radost bez palmového oleje, přidaného cukru a zbytečného tloustnutí.

Sweet Freedom Choc Shot

Kokosová Sweet Freedom a ten nejhezčí plecháček na světě


Zbožňuji Nutellu. Ale všichni víme jak to s ní je… Člověk po ní nezhubne a ještě má špatné svědomí z toho, že kvůli jeho hříchu plného palmového oleje přišla další opičí rodina o svůj kus deštného pralesa. Na Nutelle prostě není nic dobrého… Teda, až na tu její chuť…

Na londýnském veganském festivalu jsem ale objevila něco, co zlou Nutellu může sebevědomě nahradit.

Sweet Freedom Choc Shot je taková zdravá verze Nutelly pro slušné holky a kluky, kteří myslí na svoje zdraví a na zdraví naší planety.

Tahle tekutá čokoláda totiž neobsahuje žádný palmový olej a když si s ní ochutíte wafle nebo palačinky, tak rozhodně svůj organismus nezaplácnete tak hrozně moc cukrem a tukem, jako kdybyste si tam místo toho dali Nutellu.

Choc Shot je sirup vyrobený pouze z jablek, hroznů a karobu. Vybrat si můžete buďto čistě čokoládovou příchuť nebo ještě lepší čokoládu s kokosem nebo s pomerančem.

Jestli přemýšlíte nad tím, zda něco tak hrozně zdravého může vůbec dobře chutnat, tak ano, ono to vážně skvěle chutná. Jasně, Nutella to není, ale tu pochopitelně nedokáže nahradit nikdo a nic.

Když jsem se celý rok v Anglii snažila přijít na to, co Angličané vidí na čaji s mlékem (zatím jsem na to nepřišla, ale čaj po anglicku už nezvládám pít), kupovala jsem každý týden pintu mléka do čaje. Teď pravidelně kupuji dvou pintový kanistřík mléka. Na rozmrznutí z anglické zimy je totiž nejlepší ohřát si plecháček plný mléka a do něj přidat tak čtyři lžičky kokosové Sweet Freedom. Mňam… Kakao mně v dětství nikdy neoslovilo, ale tomuhle kokosově chutnajícímu mléku jsem na stará kolena úplně propadla.

Navíc, na stránkách Sweet Freedom jsou také zajímavé recepty a nápady jak tuto tekutou čokoládu využít. Třeba takový čokoládový mousse z avokáda a tofu vypadá hodně lákavě a myslím, že se do něj brzy pustím.

Pokud mně teda ještě nějaká tekutá čokoláda zbude. Jediné štěstí je, že do plastové lahvičky, ve které se Sweet Freedom prodává, se lžička nedá tak snadno zabořit jako do sklenice od Nutelly.

A jestli vás tekutá čokoláda zaujala a chtěli byste ji ochutnat, tak není nic jednoduššího než se zúčastnit Mločí fotografické výzvy a vyhrát balíček britských dobrot, jehož součástí bude i Sweet Freedom Choc Shot.

Název: Sweet Freedom Choc Shot

Hmotnost: 320 g

Výrobce: Sweet Freedom

Země původu: Velká Británie

Cena 3,5 GBP

Mločí hodnocení: 100 %

Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..