Sezamovo-sójový dresink

Můj nejoblíbenější salátový dresink a drobná vzpomínka na léto plné food festivalů.

V Česku jsem se se sezamovo-sójovou zálivkou na salát nikdy nesetkala. Zato v Anglii je všudypřítomná. Prodává se běžně v supermarketech, ale já jsem nejraději, když na ni narazím na některém ze zdejších food festivalů..

V Anglii je běžné, že prodejce láká nové zákazníky na ochutnávku svých výrobků. Na food festivalech jsou tak vždy na pultech stánků nabízejících tyto produkty do řady vyskládané mističky, ze kterých lidé mohou ochutnávat různá chutney, ochucené oleje a dresinky. Obzvlášť tam, kde se prodávají chilli omáčky je to docela sranda. I mně už jednou musel švarný Jamajčan poskytnout první pomoc v podobě láhve vody po té, co jsem mu tvrdila, že já jsem na ostré chilli papričky vážně zvyklá. No, do té doby jsem netušila, co za brutální chilli pěstují na Jamajce.

Na anglických food festivalech tak má člověk úžasnou příležitost ochutnat omáčky různých chutí. I přesto si ale téměř vždy z takové akce odnáším lahvičku sezamovo-sójového dresinku. Ta chuť sezamu a slané sójové omáčky je prostě návyková.

Úkol na zimu tak byl jasný. Naučit se dělat vlastní sezamovo-sójový dresink, abych si s vypuknutím další food festivalové sezóny mohla kupovat i jiné zálivky než jenom tu sezamovo-sójovou.

Ingredience

  • 2 lžíce sójové omáčky tamari (doporučuji věnovat čas i peníze k nalezení opravdové tamari, protože ta chuť je úplně někde jinde než v případě obyčejné sójovky a v dresinku obzvlášť dobře vynikne)
  • 2 lžíce sezamového oleje
  • 1 lžíce arašídového oleje
  • 2 lžičky nastrouhaného čerstvého zázvoru
  • 1 podrcený stroužek česneku

Jak připravit sezamovo-sójový dresink

  1. Výborná vychytávka je dát všechny ingredience do skleničky s uzávěrem (např. od oliv), skleničku uzavřít a důkladně s ní zatřepat. Olej s omáčkou se promísí mnohem snázeji, než kdybyste je zuřivě promíchávali lžičkou
  2. Zálivka se výborně hodí jak do obyčejného listového salátu, tak i do sofistikovanějších kreací v asijském duchu.
  3. Před přidáním dresinku do salátu ale nezapomeňte omyté listy salátu důkladně osušit od přebytečné vody, jinak se na nich zálivka neuchytí. Pomoct si můžete čistou utěrkou, ale úplně nejlepší je odstředivka na salát.
Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..