Mexický salát s čajotem

Recept, do kterého jsem se pustila v rámci psaní článku o exotické zelenině pro web Vitalia.cz.
Mexický salát s avokádem a čajotem

Čajot je tykev původem z Mexika, o které slušně vychovaní lidé řeknou, že vypadá jako hruška a ti méně vychovaní, co si neberou servítky vám budou tvrdit, že to rozhodně žádná hruška ani tykev není, protože tenhle kus zeleniny vypadá pouze a jenom jako lidské pozadí.

Rozhodněte sami, co vám čajot připomíná. Já se přikláním k hrušce.
Čajot
Tvarem čajotu ale kontroverznost této zeleniny nekončí. Zaujalo mě, že Austrálií koluje urban legend o tom, že McDonald`s do svého jablečného koláče místo jablek dává čajot. Trochu absurdní pro nás Čechy, kteří by s chutí koláč s čajotem ochutnali, že. Jenomže v Austrálii se líp než jablkům daří čajotu, který v tropických a subtropických částech Austrálie roste skoro všude. Zato jablka tam jsou docela vzácná a tak není divu, že lidé McDonald`s začali podezírat, že svůj jablečný koláč pančuje obyčejným čajotem. Navíc, upečený čajot chutná sladce skoro jako pečené jablko.

Když si ale do salátu nakrájíte syrový čajot, s jablkem by vás ho rozhodně nenapadlo spojovat. Čajot má poměrně nevýraznou chuť. Je především křupavý, což ho dělá obzvlášť zajímavým právě v salátech.

Tahle tykev je taky dost nenáročná na přípravu. I když v sobě má velkou pecku, ta je tak měkká, že si ji skoro při rozkrojení nevšimnete. Když se chystáte čajot péct, nemusíte jí ani odstraňovat. Pokud budete jíst čajot syrový, tak ji zkuste z dužniny vyjmout. Pecka je ale tak nenápadná, že to nepůjde úplně snadno.

Odstranění pecky je ale asi to nejnáročnější, co vás v případě tohoto receptu čeká. Pokud máte doma mandolínu, tak všechny ingredience budete mít nakrájené raz dva a salát se může podávat.

Obzvlášť v těch neskutečných vedrech (28°C hahaha), takový lehký salát přijde vhod.

Ingredience

  • 1 čajot nakrájený na tenké plátky
  • 1 avokádo nakrájené na plátky
  • 4 ředkvičky nakrájené na tenké plátky
  • šťáva ze dvou limetek
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 lžička cukru
  • špetka soli

Postup

  1. Ve skleničce důkladně promícháme limetkovou šťávu, olivový olej, cukr a sůl.
  2. Následně v salátové míse opatrně promícháme plátky avokáda, čajotu a ředkviček a zalijeme připravenou zálivkou z limetkové šťávy.

Originální recept pochází z webu FoodNetwork.com.

Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..