Kaštanové pyré ve filo těstě

Už to bude nějaký ten měsíc, co jsem si u Zajíců objednala plechovku neochuceného kaštanového pyré. Pořád jsem si myslela, že narazím na nějaký recept, kde bych ho využila.

Ukázalo se ale, že o takové recepty jsem zakopávala jenom do té chvíle, než jsem měla ve skříni 400 g kaštanového pyré. V ten moment se kaštanové pyré asi stalo out nebo co.

Filo_testo

Nedalo se tak nic dělat a musela jsem si vymyslet svůj vlastní recept. Že mi bude chutnat kombinace kaštanů, sýra s modrou plísní a jarní cibulky jsem tak nějak hned tušila. Ale pořád jsem si říkala, do čeho celou tu věc zabalit.

Rýžový papír mně přišel příliš exotický a listové těsto zase mastné. Nakonec tohle moje dilema vyřešila krabička filo těsta z řeckých delikates.

Bylo to poprvé, co jsem filo těsto pustila do své kuchyně a rozhodně ne naposledy. Jak jsem ale v práci s tímhle těstem úplný začátečník, musela jsem si celou dobu klást otázku, zda mám okraje taštiček zahýbat směrem dolu a nebo směrem nahoru. Kdybych těsto překládala přes náplň, nebyla jsem si jistá, zda by celý výsledek nebyl na jednu stranu pěkně křupavý, ale na druhou stranu příliš suchý. Raději jsem se proto rozhodla pro kompromis a okraje těsta poskládala pod náplň tak, aby vždycky kousek vykukoval a taštičky tak akorát správně křupaly.

Filo_testo_2

 

Ingredience

•10 plátů filo těsta

•400 g kaštanového pyré

•100 g sýra s modrou plísní

•1 svazek jarní cibulky

•1 vejce

•1 lžíce balzamikového octa

•50 g másla

•tymián

•sůl a pepř

Postup

1.Do mísy si nadrobíme kaštanové pyré a sýr. Přidáme na kolečka nakrájenou cibulku, vajíčko, balzamikový ocet a tymián. Vše dobře promícháme. Dochutíme solí a pepřem.

2.Máslo rozehřejeme a vždy jim potřeme jeden plát těsta. Doprostřed dáme připravenou směs a zabalíme do tvaru taštičky. Tu ještě na povrchu potřeme máslem a přemístíme na plech vyložený pečícím papírem.

3.Během práce máme ještě nepoužité těsto filo přikryté utěrkou, aby nám nevysychalo. To zvládá totiž pekelně rychle.

4.Taštičky pečeme v troubě vyhřáté na 180°C dvacet minut.

5.Podáváme teplé! Po zchladnutí náplň ztratí svojí vláčnost a chutě jsou méně výrazné.

Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..