Glögg neboli svařené víno ze severu

Zimu nemám ráda a jediné, co mi ji pomáhá přežít je advent a předvánoční nálada. Po Vánocích je zima ovšem už jenom útrpným čekáním na jaro a každý sníh (kterého je v té době mnohem víc než v adventu), je prodloužením téhle útrpné křeče.

Proto si advent užívám co jen to jde nejvíc a když už nám od včerejška na náměstí stojí vánoční strom, tak to je skoro jako už by byl i ten advent a proto je nejvyšší čas odzátkovat láhve s vínem, vypucovat ty nejroztomilejší hrnečky, vytáhnout košík s kořením a pustit se do svařákových radovánek.

A nebyl by to Mlok, aby i svařák nepojal cestovatelsky, takže dnes tu máme skandinávský glögg, který se od toho našeho českého svařáku liší hlavně skladbou koření a plátkem pomeranče v hrníčku. Stejně jako u nás se i na severu dělá svařené víno především z červeného vínem, když ale máte doma právě láhev bílého, tak je to valkoinen glögi a pomeranč nahradíte citrónem. Recept pochází z kuchařky The Everything Nordic Cookbook, kde je ještě pár dobře vypadajících zimních receptů, které se tady určitě objeví.

Ingredience

1 láhev bílého vína

1 citrón

kousek najemno nakrájeného zázvoru

10 hřebíčků

1 lžička kardamonových tobolek (které samozřejmě v Tescu neměli a tak jsem naprosto neautenticky použila badyán)

1/2 hrnku cukru

Postup

Z dobře omytého citrónu (nejlépe samozřejmě bio) nastrouháme kůru a takhle “oloupaný” citrón nakrájíme na tenké plátky.

V hrnci začneme ohřívat víno společně s nastrouhanou kůrou a ostatnímmi ingrediencemi za občasného promíchání, aby se nám rozpustil cukr.

Víno nesmí projít rozhodně varem, jinak budete mít nealkoholický glögg (a to samozřejmě nikdo, komu svařák pomáhá přežít zimu, nechce). Ideální teplota, které by mělo víno dosáhnout je tak 60°C. Dobrá pomůcka, kterou mě kdysi naučili rodiče je, že dokud ve víně udržíte prst, udrží se tam i alkohol.

Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..