Rozpečený/grilovaný hermelín se slaninou a ořechovým pestem

Zase jednou po letech jsem se vydala na autorské čtení v Huse na provázku a koukala jsem, jak má tamní restaurace (nebo spíš taková hospoda) pestrou nabídku. Přiznávám, na čtení jsem se všeho všudy dostala dvakrát, ale aspoň jsem stihla vyzkoušet oba dva grilované hermelíny, které jídelní lístek nabízel. Měla jsem v plánu ochutnat i jejich domácí hamburger, ale místo třetího plánovaného čtení jsem se omylem ocitla na pivě v Kamenné čtvrti, takže se žádný hamburger ani kulturní program nekonal.

A protože čtení bude zase až za rok a já pochybuji, že se do té doby dostanu do hospody v Huse, musela jsem zkusit přijít na to, jak tam dělají jeden z nejlepších grilovaných hermelínů, který jsem kdy jedla.

Protože já se grilu bojím jako čert kříže, zvolila jsem variantu v troubě, ale věřím, že hermelín je úplně stejně dobrý i z grilu. A bez pochyby je i lepší, protože z grilu je přece všechno lepší.

Ingredience

2 hermelíny

6 plátků anglické slaniny

80 g vlašských ořechů

30 g parmezánu

olivový olej podle potřeby

hrstka lístků bazalky

Postup

1. Hermelíny podélně rozkrojíme, ale nerozkrojíme úplně – tak aby šly odklopit a přitom z nich nebyly dvě samostatná kolečka.

2. Ořechy s parmezánem a bazalkou rozmixujeme. Do směsi přiléváme olej a mixujeme do té doby, než máme strukturu a hustotu pesta podle svých představ.

3. Pesto naklademe lžičkou do kapsy, která nám vznikla rozříznutím hermelínů.

4. Hermelíny obalíme ve slanině.

5. Z alobalu vytvoříme sýrům mističky tak, že hermelín položíme doprostřed plátu alobalu a jeho boční strany alobalem obalíme, spevníme a horní stranu sýru necháme volnou.

6. Sýry Pečeme na vrchní mřížce trouby na 220°C cca 10 minut.

Šiřte mločí slávu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..